Registrace / Přihlášení

Registrace

Prvním krokem k založení účtu do systému Webator.cz je jednoduchá REGISTRACE.

Ihned po vyplnění několika základních údajů(email, heslo), které Vám nezabere více jak minutu času, budete automaticky přihlášení do systému.

Potvrzení emailu

Na email, který jste zadali do registračního formuláře, Vám bude okamžitě odeslána zpráva se zadanými údaji, ve které najdete i tzv. aktivační kód, který následně zadáte do políčka pod položkou hlavního menu - PŘEHLED a stisknete tlačítko AKTIVOVAT ÚČET.

Nyní již můžete naplno využívat šech služeb systému Webator.cz.

Vaše webové stránky (menu WEBY)

Přidání nové stránky

Pod položkou menu WEBY dosud nemáte zadanou žádnou internetovou stránku. Jednoduše ji přidáte přes políčko PŘIDAT NOVOU STRÁNKU, stačí pouze vyplnit URL adresu webu.

Základní přehled Vašich webů

Pokud již máte přidané nějaké stránky, jejich výpis naleznete také pod položkou menu WEBY.

U každé stránky zde najdete její zařazení do kategorie, interní název, který jste si zvolili v nastavení webu(viz níže) a URL odkaz na stránku.

Dále zde můžete sledovat průmernou denní návštěvnost a její nárůst nebo úpadek za poslední období, hodnoty Google Pageranku a S-Ranku a pokud probíhá placená propagace stránek nebo zobrazujete na webu reklamu, vidíte bilanci kreditu za aktuální den.

Nad tlačítkem vedoucím do nastavení webu jsou zobrazeny jednotlivé ikony aktivní propagace stránek.

Výpis stránek je možné řadit a filtrovat přes formulář nad jejich seznamem.

Nastavení webu

V NASTAVENÍ dané stránky - položce menu NASTAVENÍ WEBU - je nutné vyplnit název a popisek, které výstižně charakterizují přidané stránky.

Toto nastavení je velice důležité, protože se následně zobrazuje jako název a popisek stránek v katalozích systému Webator (Katalog.Webator.cz, Toplist.Webator.cz, Zbozi.Webator.cz), případně pokud máte aktivní reklamní kampaň, tak i ve formě textové reklamy. Je také nutné stránky pečlivě zařadit do odpovídající kategorie.

Po uložení formuláře s nastavením je vždy potřeba vyčkat, až budou zadané údaje ke stránce zkontrolovány našimi administrátory. Do té doby se nebudou zobrazovat v žádném z našich katalogů, ani nebude možné mít aktivní reklamní kampaň.

Pokud Vámi zadané údaje nebudou schváleny, je nezbytné je opravit a žádost odeslat znovu. Pro kladné vyřízení je dobré se vždy řídit popisky pod danými políčky formuláře.

Jsou-li stránky schváleny, automaticky se začnou zobrazovat v katalogu stránek Katalog.Webator.cz.

Návštěvnost

Chcete-li sledovat návštěvnost zadaných stránek, pod položkou NÁVŠTĚVNOST v nastavení daného webu si ve formuláři vyberete ikonku, která se Vám líbí (je možnost vybrat i neviditelnou) a tlačítkem ZÍSKAT HTML KÓD se Vám automaticky vygeneruje kód, který po přidání do Vašich stránek umožní detailní sledování návštěvnosti.

Jakmile přidáte na své stránky měřící kód, Vaše stránky jsou automaticky zobrazovány v toplistu stránek Toplist.Webator.cz.

SEO informace

Pod položkou SEO INFORMACE v nastavení vybraných stránek, máte přehledný výpis jednotlivých SEO údajů.

Co je SEO?

SEO je zkratka z anglického Search Engine Optimization (optimalizace pro vyhledávače). Cílem je zlepšení pozice ve fulltextových vyhledávačích jako je např. Seznam.cz, Google atd.

Pro správnou SEO optimalizaci je důležité, aby název stránek (meta title), popis stránek (meta description), a nadpis stránek (h1) výstižně odpovídal obsahu dané stránky. Další podstatnou věcí je vhodné zvolení klíčových slov a frází jak v "meta keywords", tak ve vlastním obsahu stránky.

Všechny tyto údaje o Vaší stránce naleznete právě zde.

Pokud Vás zajímá pozice stránek ve vyhledavačích Seznam.cz a Google.com, do políčka formuláře - pozice ve fulltextových vyhledávačích na klíčové slovo - zadejte hledaný výraz na který Vás tato pozice zajímá a po odeslání se Vám ihned zobrazí.

Pagerank

Systém Webator.cz sleduje Google Pagerank a S-Rank Vašich stránek a jeho změny den po dni.

Co je Pagerank?

Pagerank je algoritmus pro ohodnocení důležitosti webových stránek. Jeho hodnota nabývá u vyhledavače Google od 0-10 a u Seznam.cz (S-Rank) od 0-100. Společně se SEO optimalizací má zásadní vliv na to, jak vysoko budou Vaše stránky v daném vyhledavači umístěny na zadané klíčové slovo.

Page rank je možné zvýšit množstvím zpětných odkazů.

Zpětné odkazy

Zpětné odkazy jsou odkazy vedoucí na Vaše stránky z cizích webů. Čím více zpětných odkazů získáte, tím lépe pro Vás i pro Vaše stránky a také z tohoto důvodu je vhodné se registrovat do systému Webator.cz, kde můžete získat hned 3 zpětné odkazy z katalogů Katalog.Webator.cz, Toplist.Webator.cz a Zbozi.Webator.cz.

Propagace webu

Webator.cz umožňuje propagovat Vaše stránky několika způsoby:

Zobrazování odkazu v katalogu stránek Katalog.Webator.cz

Stránky jsou automaticky přidány a zobrazovány v katalogu stránek Katalog.Webator.cz ihned po jejich schválení našimi administrátory a vy okamžitě získáváte jeden zpětný odkaz pro vyhledavače navíc.

Tato forma propagace je ZDARMA.

Zobrazování odkazu v toplistu stránek Toplist.Webator.cz

Stránky jsou automaticky přidány a zobrazovány v toplistu stránek Toplist.Webator.cz ihned po přidání kódu pro měření návštěvnosti na Váš web. Tím získáváte další zpětný odkaz pro vyhledavače.

Tato forma propagace je ZDARMA.

Zobrazování odkazu a nabízeného zboží ve vyhledavači zboží

Jedná-li se o internetový obchod, po zadání XML feedu s nabídkou zboží a zaškrtnutí políčka zobrazovat zboží, se odkaz na obchod a zboží začnou zobrazovat v našem vyhledavači zboží na adrese Zbozi.Webator.cz.

Tato forma propagace vyžaduje kladný počet kreditů na Vašem účtu a spotřebovává jeden kredit za přímý odklik přes nabízené zboží do obchodu.

Zobrazováním odkazu na stránky na zvýhodněných pozicích

Zvýhodněné pozice se nacházejí na každém z našich katalogů (Katalog.Webator.cz, Toplist.Webator.cz, Zbozi.Webator.cz).

Zobrazování Vašich stránek na zvýhodněných pozicích aktivujete zaškrtnutím pole upřednostňovat pozice v katalogu.

Tato forma propagace vyžaduje kladný počet kreditů na Vašem účtu a spotřebovává jeden kredit za přímý odklik přes odkaz na Vaše stránky.

Zobrazováním bannerové reklamy

Máte-li u nastavení stránek přidané reklamní bannery (přidání banneru viz níže), zaškrtnutím políčka zobrazovat bannery se začnou tyto reklamní plochy zobrazovat na stránkách našich partnerských webů.

Tato forma propagace vyžaduje kladný počet kreditů na Vašem účtu a spotřebovává jeden kredit za přímý odklik přes reklamní banner na Vaše stránky.

Zobrazováním textové reklamy

Další formou reklamy na Vaše stránky jsou textové reklamní plochy. Pokud zaškrtnete tuto možnost (zobrazovat textové reklamy), na stránkách našich partnerských webů se začne zobrazovat reklama na Váš web ve formátu s obrázkem, názvem a popisem webu.

Tato forma propagace vyžaduje kladný počet kreditů na Vašem účtu a spotřebovává jeden kredit za přímý odklik přes textovou reklamu na Vaše stránky.

Moje bannery

Pod položkou menu MOJE BANNERY máte možnost zadávat bannerové reklamní plochy k propagaci Vašich stránek pomocí bannerové reklamy.

Bannery musí splňovat určené rozměrové požadavky a po jejich přidání podléhají schválení našimi administrátory. Pokud vše proběhne v pořádku, bannery jsou připraveny ke spuštění bannerové reklamní kampaně.

Zobrazování bannerů aktivujete v menu PROPAGACE WEBU (viz výše).

Moje zboží

Jedná-li se o internetový obchod, pod touto položkou menu nastavení webu můžete zadat XML feed s nabízeným zbožím.

Najdete zde příslušnou specifikaci XML feedu a po jeho zadání a následném načtení také detailní informace o poslední aktualizaci, počtu zboží a obrázků a případně i počet a výpis chyb.

Zobrazování zboží v katalogu Zbozi.Webator.cz aktivujete v menu PROPAGACE WEBU (viz výše)

Reklamní plochy k zobrazování

Jestliže máte zájem vydělávat svými stránkami zobrazováním reklamy, stačí si v menu REKLAMNÍ PLOCHY K ZOBRAZOVÁNÍ vygenerovat HTML kód pro vybraný formát reklamy a ten následně umístit na svůj web.

Za každý odklik z reklamy umístěné na Vašich stránkách získáváte jeden kredit na účet.

Kredity

K čemu slouží?

Kredity systému Webator.cz slouží pro možnost zobrazování vašeho webu na doporučených a prémiových pozicích, k zobrazování bannerů, textové reklamy či zboží z vašich obchodů.

Jak je získat?

Kredity lze získat dvěma způsoby, a to platbou nebo je možné je vydělat zobrazováním reklamy (viz Reklamní plochy k zobrazování).

Více informací naleznete v sekci KREDITY.

Přehled

Na přehledu Vašeho účtu v systému Webator.cz můžete sledovat následující statistiky:

Celková návštěvnost Vašich stránek

Hodnota ukazuje průměrnou denní návštěvnost všech Vašich stránek, které máte v systému zadány. Jedná se o průměrnou hodnotu za posledních 7 dní a společní s ní můžete sledovat i její procentuální nárůst či úbytek.

Změny pageranku

Pokud došlo u některé z Vašich stránek ke změně Google Pageranku nebo S-Ranku, zobrazí se Vám tato změna na přehledu hned vedle průměrné návštěvnosti všech webů.

Denní bilance kreditů

Detailní tabulka na přehledu znázorňuje veškeré údaje o propagaci Vašich stránek.

Za každý den tu vidíte kolikrát byly zobrazeny Vaše odkazy na stránky v příslušných vyhledavačích a katalozích Webatoru (Katalog.Webator.cz, Toplist.Webator.cz, Zbozi.Webator.cz), kolik bylo spotřebováno kreditu z Vašeho účtu nebo naopak kolik kreditů jste získali.

Ostatní informace

Zapomenuté heslo

Pokud se Vám stane, že zapomenete heslo ke svému účtu, můžete se buď podívat do emailu, který jsme Vám zaslali po registraci, nebo si zažádat o zaslání nového hesla v menu PŘIHLÁŠENÍ / ZAPOMENUTÉ HESLO. Stačí pouze vyplnit email, který jste zadali při registraci.

Nastavení

Po přihlášení si v menu NASTAVENÍ svého účtu můžete kdykoliv změnit přihlašovací heslo, kontaktní email a nastavit další možnosti, které Vám usnadní práci se systémem Webatoru.

Kontakt

Pokud máte i po přečtení tohoto návodu k systému Webator.cz jakékoliv dotazy, neváhejte nás KONTAKTovat.

Webator.cz